Новини

Узгодженість дій з метою незаконного отримання податкових вигід може стати підставою для висновку про неправомірне формування витрат та податкового кредиту

11.08.2020 / 08:30

Оцінюючи поточний спір, суди попередніх інстанцій вважали, що підставою для невизнання податкового кредиту та витрат позивача є неможливість встановлення податковим органом джерела походження товарів по ланцюгу постачання.

Натомість Верховний Суд з’ясував, що конт­ролю­ючий орган акцентував увагу на тому, що даними складського та бухгалтерського обліку зафіксовано отримання позивачем товарів. Не заперечувалася конт­ролю­ючим органом також подальша їх реалізація в межах господарської діяльності та ділова мета придбаних товарів та послуг.

Тобто з одного боку конт­ролю­ючий орган зазначив, що господарські операції не мали реального характеру, а з іншого — визнає, що позивач отримав придбаний товар за даними первинних документів бухгалтерського обліку, висновками податкової перевірки встановлено рух активів та зміни у майновому стані підприємства.

За таких обставин Суд погодився..

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання