Новини

Пам’ятка для платника ПДВ: податківці нагадують про вплив Закону № 466

12.08.2020 / 14:20
Пам’ятка для платника ПДВ: податківці нагадують про вплив Закону № 466

Офіс великих платників податків ДПС звертає увагу платників на зміни внесені Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466). Зокрема,  запроваджується для звітності з ПДВ єдиний звітний період – календарний місяць (у тому числі для платників єдиного податку) з метою спрощення адміністрування ПДВ, застосування єдиного підходу до формування показників звітності та їх відображення в інформаційних системах ДПС.

Даними змінами запроваджується визначення бази оподаткування для операцій з постачання електричної енергії, виходячи з ціни, яка склалася на ринку електричної енергії без необхідності донарахування податкових зобов’язань з ПДВ, якщо така ринкова ціна електричної енергії менша за ціну її придбання.

Встановлені особливості визначення бази оподаткування для операцій з вивезення товарів за межі митної території України (договірна(контрактна) вартість таких товарів зазначена в митній декларації).

Забезпечується можливість формування податкового кредиту платниками, які застосовують касовий метод податкового обліку у випадку, якщо оплата придбаних товарів/послуг здійснюється більше ніж через 1095 календарних днів.

Крім того, врегульовуються питання врахування у системі електронного адміністрування податку суми коштів, вилучених та зарахованих контролюючим органом на рахунок платника податку відповідно до статті 95 Кодексу в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ по задекларованих до сплати податкових зобов’язаннях.

Граничний термін реєстрації в ЄРПН окремих категорій зведених податкових накладних продовжується з 15 до 20 числа місяця.

Встановлено тимчасову пільгу з ПДВ для операцій з передачі транспортних засобів малозабезпеченим верствам населення, а також органам спеціального призначення.

Відновлено застосування нульової ставки ПДВ до операцій з експорту сої та ріпаку.

Касовий метод податкового обліку з ПДВ поширюється у т.ч. на підрядників та субпідрядників.

Пільга з ПДВ розповсюджується на ввезення племінних чистопородних тварин на сільськогосподарського товаровиробника.