Новини

Списання недоїмки з ЄСВ: останній термін для подання заяви — 31 серпня

25.08.2020 / 10:30
Списання недоїмки з ЄСВ: останній термін для подання заяви — 31 серпня

Головне управління ДПС у Львівській області роз’яснює, що законодавством передбачено дві категорії платників єдиного внеску, яким може бути списана недоїмка з ЄСВ:

- фізичні особи — підприємці (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування);

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Скористатись правом на списання заборгованості з ЄСВ можуть платники податків, якщо:

1) відповідними платниками за означений період не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО;

2) протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592 (тобто до 31 серпня 2020 року включно) платниками подано такі документи:

 від ФОП (крім єдинників):

- державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи — підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

- до податкового органу — звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону про ЄСВ за період з 1 січня 2017 року до 3 червня 2020 р.

від осіб, які провадять НПД:

- до податкового органу — заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону про ЄСВ за період з 1 січня 2017 року до 3 червня 2020 р.

ФОП та особи, що здійснюють НПД, можуть не подавати звітність з ЄСВ за 2017 — 2020 роки, якщо вони вже подавали її раніше.

Детальніше:

Законом України від 13 травня 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі — Закон № 592) внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами і доповненнями (далі — Закон № 2464), зокрема розділ VIII  Закону № 2464 доповнено п. 9 прим. 15, який набирає чинності з дня, що настає за днем опублікування, тобто з 03.06.2020 р.

Відповідно до п. 9 прим. 15 розділу VIII Закону № 2464 підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом № 2464, несплачені станом на день набрання чинності Законом № 592 з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зазначеним у пп. 4 (крім фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464, за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки,  якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592:

а) платниками, зазначеними у п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464 (фізичними особами – підприємцями, крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу – звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону № 2464 за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається платником лише у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) платниками, зазначеними у п. 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464 (особами, які провадять незалежну професійну діяльність), – до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону № 2464 за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається платником лише у випадку, якщо вона не була подана раніше.