Новини

Держреєстрація: з 12 серпня лише за допомогою оновленого програмного забезпечення Єдиного державного реєстру

13.08.2020 / 10:45

Як вже повідомлялося, з 19.00 год. 11 серпня 2020 року державним підприємством «Національні інформаційні системи» введено в промислову експлуатацію оновлене програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр).

Підпунктом 4 п. 2 наказу Міністерства юстиції України від 14 липня 2020 року № 2409/5 «Про деякі питання впровадження оновленого програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 липня 2020 р. за № 672/34955 (із змінами), передбачається можливість з 12 серпня 2020 року суб’єктами державної реєстрації здійснювати прийом документів для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань в паперовій формі без використання засобів Єдиного державного реєстру. Водночас вказаним пунктом встановлено, що після впровадження оновленого програмного забезпечення Єдиного державного реєстру проведення реєстраційних дій відбувається саме з використанням засобів цього реєстру. Обговорюване положення наказу було розраховано на ситуацію введення Єдиного державного реєстру у запланований термін (17 серпня 2020 року). Однак у зв'язку з більш раннім впровадженням оновленого програмного забезпечення Єдиного державного реєстру пп. 4 п. 2 зазначеного наказу втратив актуальність та не підлягає застосуванню.

З огляду на це Мін’юст вирішив, що прийом документів, що подаються для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань 12 серпня 2020 року, має здійснюватися за допомогою оновленого програмного забезпечення Єдиного державного реєстру відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.