Новини

Прикордонне співробітництво: 40 аудиторських компаній перевірятимуть витрати проєктів, які фінансуються Європейським Союзом

14.08.2020 / 10:20

6 серпня 2020 року під головуванням Першого заступника Міністра фінансів України Дениса Улютіна, в Мінфіні відбулось повторне засідання комісії з відбору незалежних аудиторів, які здійснюватимуть перевірку витрат за проектами в рамках спільних операційних програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020.

У результаті додаткового відбору комісії до Переліку незалежних аудиторів, які здійснюватимуть перевірку, було включено ще 8 суб’єктів аудиторської діяльності (САД). Один з попередньо відібраних був виключений, а також додатково включено 11 аудиторів (працівників) чотирьох САД, яких було внесено до Переліку минулого року.

Відповідні зміни за результатами відбору було внесено до наказу Мінфіну від 14.03.2019 р. № 111 «Про затвердження Переліку незалежних аудиторів, які можуть бути обрані для проведення перевірки витрат за проектами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України» (в редакції наказу Мінфіну від 10.08.2020 р. № 490).

Тож наразі 40 аудиторських компаній, з яких понад 150 фізичних осіб аудиторів, перевірятимуть витрати за проектами в рамках вищезазначених Програм.

«Україна бере участь у чотирьох спільних операційних програмах прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014 – 2020: «Україна – Польща – Білорусь», «Україна – Угорщина – Словаччина – Румунія», «Україна – Румунія», «Басейн Чорного моря». Із загальним бюджетом понад 384 млн євро для всіх країн – учасниць програм. Для належної реалізації проектів за програмами у кожній країні-учасниці має бути побудована відповідна національна система управління та контролю за виконанням цих Програм. Мінфін згідно з цією системою виконує функції Національного контрольно-контактного пункту. І одним із основних завдань в рамках виконання цієї функції є формування відкритого переліку незалежних аудиторів, які будуть залучені до перевірки витрат за проектами в рамках Програм»,зазначив Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін.