Новини

Перехід права власності на об’єкт нерухомості протягом року: як обчислити суму податку на нерухоме майно, збільшену на 25 тисяч гривень?

14.08.2020 / 13:40

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що за наявності у власності платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — податок), об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває, зокрема, у власності фізичної особи — платника податку, загальна площа якого перевищує 300 м2 (для квартири) та/або 500 м2 (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» — «г» пп. 266.7.1 ст. 266 ПКУ, збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Норми встановлені пп. 266.7.11 ст. 266 ПКУ.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника, — починаючи з місяця, в якому він набув право власності (пп. 266.8.1  ст. 266 ПКУ).

У разі переходу права власності на об’єкт житлової нерухомості, в тому числі його частку, від одного власника — фізичної особи до іншого протягом календарного року сума податку, збільшена на 25 000 грн на рік за загальну площу такого об’єкта (його частки), що перевищує 300 м2 (для квартири) та/або 500 м2 (для будинку), обчислюється контролюючими органами для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений будинок, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому він набув право власності за формулою:

(Сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» — «г» пп. 266.7.1 ст. 266 ПКУ) + (25 000 грн/12 × Кміс),

де Кміс — кількість місяців володіння об’єктом житлової нерухомості.