Новини

Документальні позапланові перевірки: ДПС про нещодавні новації

14.08.2020 / 16:30

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі — Закон № 466) внесено зміни до ПКУ, зокрема, стосовно проведення документальних перевірок.

Так, з 23.05.2020 р. відповідно до внесених змін підставами для проведення документальної позапланової перевірки є, зокрема:

  • неподання платником податків в установлений законом термін податкової декларації, розрахунків, звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до п. 39.4 ст. 39 ПКУ, якщо їх подання передбачено законом (пп. 78.1.2 ст. 78 ПКУ);
  • отримання інформації, що свідчить про ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік (пп. 78.1.22 ст. 78 ПКУ).

Крім того, з 23.05.2020 р. вилучено  пп. 78.1.11 ст. 78 ПКУ, згідно з яким документальна позапланова перевірка проводилась контролюючим органом на підставі отриманого судового рішення (слідчого судді) про призначення перевірки, винесеного ним відповідно до закону.

З 01.07.2020 р. також підставою для проведення документальної позапланової перевірки буде отримання контролюючим органом після проведення документальної планової перевірки або документальної позапланової перевірки інформації та/або документів від іноземних державних органів, які стосуються питань, що були охоплені під час попередніх перевірок платника податків та свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Така перевірка проводиться лише з питань, що стали підставою для проведення такої перевірки (пп. 78.1.21 ст. 78 ПКУ).

З 01.01.2021 р. документальна позапланова перевірка може бути проведена, якщо платником податків подано в установленому порядку контролюючому органу заперечення до акта перевірки в порядку, визначеному п. 86.7 ст. 86 ПКУ, або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення, якщо платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об’єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться лише з питань, що стали предметом оскарження (оновлений пп. 78.1.5 ст. 78 ПКУ).