Новини

Надання ОСББ послуг, не пов’язаних з утриманням будинку: чи не втратить воно статус «неприбутківця»?

17.08.2020 / 16:00
Надання ОСББ послуг, не пов’язаних з утриманням будинку: чи не втратить воно статус «неприбутківця»?

ОСББ запитує, чи не втратить воно статус «неприбутківця» у разі укладання ним договорів з власниками паркомісць на відшкодування витрат на утримання внутрішньобудинкової мережі електропостачання та надання послуг з прибирання території підземного паркінгу, враховуючи те, що зазначений паркінг не належить до сфери управління такого об’єднання, не має власних комунікацій, але під’єднаний до внутрішньобудинкових мереж житлового будинку, що обслуговується зазначеним об’єднанням.

ДПС України застерігає, що об’єднання створюється як непідприємницьке товариство, його діяльність не може містити комерційну складову, зокрема відшкодування витрат, понесених таким об’єднанням на утримання внутрішньобудинкової мережі електропостачання. Надання ОСББ інших послуг, не пов’язаних з утриманням багатоквартирного будинку та прибудинкової території, суперечитиме вимогам Закону № 2866.

У разі недотримання неприбутковою організацією вимог, встановлених п. 133.4 ст. 133 ПКУ, така організація підлягає виключенню з Реєстру з визначенням податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств за підпунктами 133.4.3 та 133.4.4 ст. 133 ПКУ.

/ІПК від 20.07.2020 р. № 2950/ІПК/99-00-05-05-02-02-06/