Новини

Працівник працював у вихідні: яка відповідальність передбачена за не здійснення компенсації?

21.08.2020 / 14:00
Працівник працював у вихідні: яка відповідальність передбачена за не здійснення компенсації?

Держпраці України пояснила, що відповідно до ст. 72 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Розглянемо перший варіант, коли сторони дійшли згоди щодо надання іншого дня відпочинку за умови роботи в вихідний день, проте роботодавець порушив цю норму закону. У такому випадку тільки у разі виконання припису центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та усунення виявлених порушень, у визначені приписом строки (далі — припис) заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. При цьому якщо припис про усунення виявлених порушень, виданий інспектором праці, не виконаний — застосовуватимуться фінансові санкції, передбачені абзацом дев’ятим частини другої ст. 265 КЗпП, у розмірі мінімальної заробітної плати. Крім того, вчинення порушення повторно протягом року з дня виявлення порушення — у двократному розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Другий варіант, якщо сторони дійшли згоди компенсувати роботу в вихідний день у грошовій формі у подвійному розмірі, і роботодавець порушує норми вимог статей 72, 107 КЗпП, тоді, відповідно до частини сьомої ст. 265 КЗпП у разі виконання припису у визначені строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. Проте якщо припис буде не виконаний — застосовуватимуться фінансові санкції передбачені абзацом п’ятим частини другої ст. 265 КЗпП, а саме, у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Водночас звертаємо увагу на те, що у разі сплати юридичною особою або фізичною особою — підприємцем, яка використовує найману працю, 50 % розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, передбаченого цією статтею, така постанова вважається виконаною.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю згідно з вимогами частини десятої ст. 265 КЗпП.

Також за порушення вимог ст. 72 КЗпП передбачена адміністративна відповідальність, яка визначена частиною першою ст. 41 КпАП.