Новини

Дії ДПІ щодо листування з платником податків узгоджуються з вимогами чинного законодавства, відповідають її повноваженням та компетенції

21.08.2020 / 08:45

Верховний Суд підтвердив, що листування з платниками податків є необхідною умовою взаємодії державних контролюючих органів з платниками податків. 

При цьому п. 42.4 ст. 42 ПКУ (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) розширено можливості платників податків та контролюючих органів щодо здійснення листування в електронній формі. Так, з тими платниками податків, які подають звітність в електронній формі, листування з органами ДПС може здійснюватися засобами електронного зв’язку з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. Зазначною нормою було закріплено право контролюючого органу направляти на визначену електронну адресу платника податків відповідні податкові повідомлення, листи тощо.

Отже, дії ДПІ щодо листування, надіслання інформаційного листа узгоджуються з вимогами чинного законодавства, відповідають повноваженням та компетенції, визначеній контролюючому органу.

Натомість Суд нагадав, що обов’язковою ознакою дій, рішень...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання