Новини

Податкова знижка: як визначити граничну суму витрат на сплату страхових внесків за наслідками 2019 року?

21.08.2020 / 15:00
Податкова знижка: як визначити граничну суму витрат на сплату страхових внесків за наслідками 2019 року?

Порядок застосування платником податку — фізичною особою права на податкову знижку передбачений ст. 166 розділу IV ПКУ.

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, перелік яких визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

У пп. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 ПКУ передбачено, що платник податку має право включити до податкової знижки, зокрема, суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю — суму, визначену в абзаці першому пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ (у 2019 році: 1 921 грн × 1,4 = 2 690 грн);

б) при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю — 50 % суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ, з розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї (у 2019 році: 1 921 грн × 1,4 × 50 % = 1 345 грн).

Звертаємо увагу, якщо особа має право та хоче отримати податкову знижку, вона має подати декларацію в період з 1 січня по 31 грудня року, що настає за звітним. Якщо упродовж цього терміну людина не скористалася правом на податкову знижку, то на наступні роки таке право не переноситься. 

За матеріалами ГУ ДПС у Закарпатській області