Новини

Амортизація автомобільних доріг загального користування: чи виникають податкові різниці?

21.08.2020 / 18:00

Підприємство запитує, чи відносяться автомобільні дороги загального користування місцевого значення до основних засобів та чи підлягають вони амортизації?

ДПС України пояснила, що автомобільні дороги загального користування не належать до основних засобів. Відповідно, різниці, які визначаються за ст. 138 ПКУ, при нарахуванні амортизації за такими активами у платника не виникають.

Тому у рядку 1.1.1 та 1.2.1 додатка РІ до Декларації з податку на прибуток зазначається різниця, яка виникає при нарахуванні амортизації основних засобів та/або нематеріальних активів без урахування амортизації автомобільних доріг загального користування.

/ІПК від 22.07.2020 р. № 2994/ІПК/99-00-05-05-02-06/