Новини

ДТП під час тимчасового ввезення авто: як діяти його власникам?

25.08.2020 / 12:55

До Закарпатської митниці Держмитслужби часто звертаються громадяни за консультацією, як діяти у разі недотримання термінів перебування автомобілів, тимчасово ввезених в Україну, якщо, наприклад, потрапили у ДТП, чи через інші обставини непереборної сили, і не змогли вчасно доставити транспортний засіб у митницю призначення або вивезти його за межі України.
На що варто зважати при зазначених обставинах,
розповів керівник управління забезпечення митного контролю та оформлення Закарпатської митниці Держмитслужби Василь Татош.

- При тимчасовому ввезенні іноземних транспортних засобів особі, яка їх ввозить, слід пам’ятати, що автівки знаходяться під митним контролем протягом усього терміну їх перебування на митній території України.

Тимчасове ввезення або транзит транспортних засобів тягне за собою автоматичне виникнення обов’язків у особи, відповідальної за дотримання відповідних митних режимів. Відповідно до частини 6 ст. 380 Митного кодексу України, тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог митного законодавства, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання