Новини

Наявність акта перевірки не створює перешкод для діяльності платника податків, не породжує правових наслідків для нього та не порушує його прав

27.08.2020 / 08:45

Верховний Суд переконаний, що установлення за наслідками здійснення контролю­ючим органом податкового контролю порушення платником податків вимог законодавства має наслідком складення контролюючим органом відповідного акта перевірки, на який платник податків має право подати заперечення, а контролюючий орган — обов’язок розглянути їх протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та надіслати платнику податків відповідь.

У свою чергу платник податку має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях. Такі заперечення є невід’ємною частиною акта (довідки) перевірки. Результати розгляду заперечень на акт перевірки підлягають урахуванню податковим органом при прийнятті податкового повідомлення-рішення.

При цьому контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як підставу для висновків стосовно взаємовідносин платника податків з його контрагентами, якщо за результатами складення акта перевірки податкове повідомлення-рішення не надіслано (не вручено) платнику податків або воно вважається відкликаним.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання