Новини

Закінчення серпня – спливає термін сплати громадянами майнових податків

26.08.2020 / 16:00
Закінчення серпня – спливає термін сплати громадянами майнових податків

Добігає до закінчення серпень, а отже, спливає термін сплати громадянами  податку на майно (земельного податку, орендної плати, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки). Тому Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що податкові повідомлення-рішення, у яких зазначена сума нарахованого податку та відповідні платіжні реквізити, на які слід сплатити податок, надсилаються (вручаються)  платнику податку контролюючим органом за  місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 01.07.2020 р., а сплатити суму зазначеного в них податку потрібно протягом 60 днів після отримання. Зокрема, граничний термін сплати податку на майно 29.08.2020 р.

У випадку, якщо громадянин має у власності нерухоме майно (житлову або не житлову нерухомість, земельну ділянку)  та не отримав податкове повідомлення-рішення зі плати податку на майно, громадяни можуть звернутися до контролюючого органу та провести звірку даних щодо:

об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, земельних ділянок, що перебувають у власності платника податку (розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку)

Зверніть увагу, якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платника немає за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим з дати його вкладення  поштовою службою до абонскриньки громадянина.

Варто зауважити, що згідно з вимогами Податкового кодексу, податкове зобов’язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів, тобто трьох років

Податок потрібно заплатити протягом двох місяців з моменту отримання податкового повідомлення-рішення. Якщо ж громадянин не сплатить податок до 30 днів – штраф становитиме 10 %, від 30 днів – 20 %».

Відеоматеріали