Новини

Електронна комерція: поговоримо про випадки, коли застосування РРО не є обов’язковим

26.08.2020 / 16:43

Тетяна САВЧУК, аудитор, керівник практики ТЦУ та аудиту ID Legal Group

 

Як свідчить практика, у різних випадках доцільно використовувати різні типи розрахунків — виходячи з того, що зручно для клієнта та надавача послуг чи продавця. У деяких випадках є можливим і доцільним проводити оплату із застосуванням інтернет-розрахунків типу LiqPay, GoogleРау, АррlеРау та інших таких систем, що підпадають під поняття «інтернет-еквайринг». При цьому варто не забувати про обов’язкове застосування РРО, хоча в окремих випадках податківці тлумачать цей обов’язок досить лояльно. Розберемось у таких випадках детально, що дає змогу дійти таких висновків.

ЩО ПІДПАДАЄ ПІД ПОНЯТТЯ «РОЗРАХУНКОВА ОПЕРАЦІЯ»?

Одним із законодавчих актів, який регулює правовідносини з продажу товарів (робіт, послуг), є Закон . Під його дію підпадає діяльність усіх суб’єктів господарювання їх господарських одиниць та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі. Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, окрім , заборонено.

Виходячи зі ст. 2 Закону про РРО розрахунковою операцією є приймання від покупця готівкових коштів, прийом оплати за допомогою платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації проведення товарів чи послуг, видача коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу).

Тобто розрахункова операція має дві ознаки:

  • приймання готівки (при цьому до готівкових розрахунків віднесено і розрахунки з використанням платіжних карток);
  • має бути визначене місце проведення розрахунків.

У разі оплати готівкою факт приймання коштів та застосування банківської платіжної картки розрахунком є оформлення ...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання