Новини

ТЦУ: як «пов’язаних осіб» змінив Закон № 466?

27.08.2020 / 12:00
ТЦУ: як «пов’язаних осіб» змінив Закон № 466?

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що Законом № 466 внесено зміни до Податкового кодексу України (далі — Кодекс), зокрема в частині пов’язаних осіб.

Змінився насамперед вартісний критерій визнання осіб пов'язаними. Відтак відсоток володіння корпоративними правами юридичної особи підвищено з 20 до 25 % для встановлення пов’язаності юридичних осіб між собою, а також фізичних та юридичних осіб.

Тобто контрольованими операціями (з часткою володіння від 25 %) визнаватимуться тільки ті, які здійснювалися з 23.05.2020 р. (за умови відсутності інших критеріїв).

Пов’язаними особами можуть бути як фізичні та юридичні особи, так і утворення без статусу юридичної особи.

Особи визнаються пов'язаними, зокрема, у разі якщо сума усіх кредитів (позик, поворотної фінансової допомоги), отриманих або гарантованих однією юридичною особою відносно іншої юридичної особи, перевищує суму власного капіталу більш ніж у 3,5 раза.

Законом № 466 положення пп. 14.1.159 ст. 14 Кодексу доповнено нормою, яка виключає пов'язаність відносно банків і міжнародних фінансових організацій, які відповідно до міжнародних договорів України наділені привілеями і імунітетомта суб'єктів господарювання, власником істотної участі у розмірі 75 і більше відсотків в яких є такі міжнародні фінансові організації.