Новини

Податкове адміністрування: знято мораторій на проведення перевірок за заявою платника та у зв’язку з ліквідацією суб’єкта господарювання

27.08.2020 / 13:10

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що 08.08.2020 р. набрав чинності Закон України від 14.07.2020 р. № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців».

Цим Законом, зокрема, внесено зміни до п. 52² підрозділу 10 розділу ХХ  ПКУ в частині зняття мораторію на проведення документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 ПКУ (розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків) та документальних перевірок, що проводяться на звернення платника податків (п. 78.2 ст. 78 ПКУ).

Слід зауважити, що чинними нормативними актами не встановлено обов’язку стосовно завчасного повідомлення платника податків про проведення документальної позапланової перевірки на підставі пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 ПКУ.

Згідно з п. 85.2 ст. 82 ПКУ платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Звертаємо увагу, що проблемним питанням при проведенні перевірок є невстановлення платників податків та їх посадових осіб за податковою адресою у зв’язку з припиненням своєї діяльності, що у свою чергу призводить до неможливості здійснення необхідних заходів щодо зняття з обліку таких платників податків.

Головне управління ДПС у м. Києві закликає платників зазначати актуальні відомості щодо контактних даних і щодо доцільності проведення документальних позапланових невиїзних перевірок у приміщенні Головного управління ДПС у м. Києві з урахуванням особливостей, визначених ст. 79 ПКУ.