Новини

Форма № 1ДФ: з ІІІ кварталу 2020 року при поданні податкового розрахунку застосовуються нові ознаки доходів

04.09.2020 / 13:00

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що 01.07.2020 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.05.2020 р. № 241 «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» (далі – Наказ № 241), яким внесено зміни до Довідника ознак доходів (далі —  Довідник). 

Так, у Розділі 1 Довідника чинні назви ознак доходів приводяться у відповідність до норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ   зі змінами та доповненнями, а саме: 

- ознаку 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку» розділено на дві: 

153  «Основна сума поворотної фінансової допомоги наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому»; 

197  «Основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку»; 

- розділено види доходів з ознаки 106: 

106   «Дохід від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду»; 

195  «Дохід від надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис»; 

196 «Дохід від надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування)»; 

- зі змісту ознаки доходу 125 видалено інформацію про внески за договорами довгострокового страхування життя; 

- зміст ознаки доходу 150 викладено у наступній редакції «Сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту». 

Крім того, викладено у новій редакції ознаку доходу 128. Під цією ознакою зазначається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів. 

Наказ № 241 було опубліковано в офіційному виданні «Офіційний вісник України» від 26.06.2020 р. № 49. 

Враховуючи викладене, ознаки доходів, які внесені Наказом № 241 до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, застосовуються податковим агентами при поданні податкового розрахунку за формою № 1ДФ починаючи з ІІІ кварталу 2020 року