Новини

Підсумки тижня

04.09.2020 / 12:05

Огляд підготували ВікторіяАлексєєва, ЮліяГАНИЧконсультанти з питань оподаткування

5 000 грн — нова мінімальна зарплата з 1 вересня

Президент України підписав зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», якими передбачено підвищення з вересня мінімальної заробітної плати до 5 000 грн у місячному розмірі (зростання на 5,86 %). 

Увага! Про вплив цієї події на податкові відрахування підприємців читай тут.

Одночасно передбачено збільшення видатків на підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду та встановлення його у розмірі 2 225 грн (підвищення становитиме 5,86 %). Але, враховуючи підвищення розміру мінімальної заробітної плати, планується збільшення податкових надходжень на 541,3 млн грн.

Легалізація тіньової зайнятості: з 1 вересня  масштабна інспекційна кампанія

Держпраці звертає увагу, що з 1 вересня заплановано заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Заходами контролю будуть охоплені суб’єкти господарювання, в яких за результатами інформаційної кампанії встановлена невідповідність фактичної кількості працівників даним Реєстру застрахованих осіб та у яких відсутня позитивна динаміка працевлаштування.

Державний центр зайнятості додатково пояснює, що під перевірки потраплять суб’єкти:

  • у яких обсяг наданих послуг (виконаних робіт) не відповідає фактичній чисельності найманих працівників;
  • у яких відбулося зменшення кількості найманих працівників під час карантину та відсутня позитивна динаміка працевлаштування після пом’якшення карантинних заходів;
  • які приховують трудові відносини, замінюючи їх іншими видами цивільних або господарських відносин.

Податковий обмін в рамках Угоди FATCA: перенесено строки подання звітів про підзвітні рахунки за 2019 рік

На офіційному сайті Служби внутрішніх доходів США опубліковано повідомлення про перенесення у зв’язку з COVID-19 строків подання звітів про підзвітні рахунки в рамках Угоди FATCA за 2019 податковий рік для компетентних органів країн, що звітують за моделлю IGA 1, до яких належить і Україна, на період до 31.12.2020 р.

Раніше вважалося, що інформація щодо підзвітних рахунків мала бути надана цій Службі до 30.09.2020 р.

Внесені зміни призвели до коригування строків звітування для фінансових агентів.

Тому ДПС України, яка є компетентним органом для цілей автоматичного обміну інформацією в рамках Угоди FATCA, вирішила, що, зважаючи на те, що у ПКУ встановлено термін звітності для фінансових агентів, який забезпечує компетентному органу місячний термін для обробки та перевірки наданої інформації, кінцевий строк подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки подовжується до 01.12.2020 р. До цієї дати фінансові агенти повинні подати через портал IDES (International data exchange service — Міжнародна служба обміну даними) до ДПС України звіти про підзвітні рахунки за 2019 рік та інформацію, яка стосується звітних періодів з 2014 по 2018 роки.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання