Новини

Додаткова соціальна відпустка на дітей: як поділити на частини?

07.09.2020 / 10:00

Держпраці України надано відповідь, що порядок і умови надання щорічних відпусток врегульовано ст. 79 КЗпП України. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, передбачена статтею 182-1 КЗпП України, хоча і надається щорічно, не є щорічною відпусткою у розумінні ст. 74 КЗпП України, тому поділу на частини не підлягає, адже, у ст. 79 КЗпП України мова йде тільки про щорічну основну та щорічні додаткові відпустки.

Мінсоцполітики у своїх листах від 05.07.2013 р. № 290/13/116-13 та від 12.05.2015 р. № 256/13/116-15 дотримується думки, що відпустку на дітей доцільно ділити на частини за підставами. Тобто якщо є декілька підстав, то спочатку можна надати відпустку за однією (наприклад, тривалістю 7 днів), а через деякий час — за іншою підставою (наприклад, тривалістю 10 днів).