Новини

Великих інвесторів-іноземців звільнять від оподаткування ввізним митом: відповідний законопроект прийнято за основу

07.09.2020 / 13:30

03.09. 2020 р. депутати прийняли за основу проєкт Закону «Про внесення зміни до розділу XXІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України» (законопроєкт № 3762).

Законопроєкт розроблено з метою стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів, підвищення інвестиційної привабливості України, а також зростання конкурентоспроможності економіки України через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проєктів.

Законопроєктом пропонується з 1 січня 2021 року до 1 січня 2035 року (але не більше строку та обсягу надання державної підтримки, визначених у спеціальному інвестиційному договорі) звільнити від оподаткування ввізним митом устаткування (обладнання), що ввозитиметься на митну територію України інвестором для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями в рамках виконання спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями». При цьому таке устаткування (обладнання) повинно бути новим і виготовленим не раніше ніж за 3 роки до дати реєстрації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями.

Перелік та обсяги такого устаткування (обладнання) визначатимуться Урядом України разом із укладенням відповідного спеціального інвестиційного договору.

Під час доопрацювання до другого читання у новому пп. 15 п. 4 розділу ХХІ Митного кодексу України мають бути вказані коди товарів згідно з УКТЗЕД, на які може розповсюджуватися передбачене цим проєктом закону звільнення від оподаткування ввізним митом.