Новини

«Паперова» поставка зерна: ОВП виявив схему на 174 мільйони

10.09.2020 / 14:00

Фахівці Офісу великих платників податків ДПС в ході проведення перевірки виявили «паперову» поставку зернових культур на склади одного з великих платників. Та на превеликий жаль для платника, перевіряючі не встановили у контрагентів-постачальників матеріально-технічної бази, необхідної для здійснення господарських операцій, зокрема, наявності: транспортних засобів, договорів із перевізниками, кваліфікованих працівників, та зерноскладів, з яких нібито відбулось навантаження товарів.

ДП «Держреєстри України» також підтвердило, що складські документи щодо зберігання зерна (пшениця, кукурудза, ячмінь та інше) не виписувались та не реєструвались на ім`я зазначених контрагентів-постачальників в обсягах, що були придбані.

Висновки акта перевірки підтримано Окружним адміністративним судом та Шостим апеляційним адміністративним судом м. Києва. Так за результатами адміністративного судового оскарження, підтверджено позиція Офісу великих платників та зазначено, що наявність у позивача податкових накладних не є безумовною підставою для віднесення до складу податкового кредиту відповідних сум податку на додану вартість по сумнівних господарських операціях. Такий висновок підтверджується і Верховним Судом  - постанова від 05.03.2020 р. у справі № 826/17374/18.

Результат викриття схеми з нереальними операціями:

- зменшено суму бюджетного відшкодування ПДВ у розмірі 104,6 млн грн та застосовано штрафні санкції на суму 52,3 млн грн;

- зменшено розмір від`ємного значення суми ПДВ на 17,2 млн грн.

Попереджені суми бюджетного відшкодування повністю стягнуті до бюджету.

Детальніше в єдиному реєстрі судових рішень справа № 826/3842/17.