Новини

Зупинено реєстрацію ПН дистриб’ютора м’ясних продуктів: у чому суть скарги до омбудсмена?

15.09.2020 / 09:30

В результаті втручання Ради бізнес-омбудсменаскасовано незаконне рішення про зупинку реєстрації податкової накладної компанії - дистриб’ютора м’ясних продуктів.

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління Державної податкової служби в м. Києві (ГУ ДПС)

Суть скарги: До Ради надійшла скарга від дистриб’ютора м’ясних продуктів з Києва. Підприємство скаржилося на зупинку реєстрації податкової накладної. Згідно з рішенням ГУ ДПС компанія не надала копії документів, необхідних для підтвердження реальності операцій.  Скаржник намагався самостійно виправити ситуацію,  додатково направивши податковій необхідні документи та пояснення. Однак контролюючий орган відмовив йому в реєстрації податкової накладної. Компанія звернулася до Ради бізнес-омбудсмена по допомогу. 

Вжиті заходи: Оскільки скарги, пов’язані з блокуванням реєстрації податкових накладних, потребують оперативного реагування через необхідність оскаржити рішення податкової протягом перших семи днів, команда інспекторів ініціювала невідкладний розгляд справи. 
Рада визнала справу постачальника м’яса обґрунтованою та рекомендувала ДПС забезпечити належний розгляд справи, врахувати доводи скаржника і Ради та задовольнити скаргу компанії.

Результат: ДПС дослухалась до рекомендацій Ради та скасувала незаконне рішення про зупинку реєстрації податкової накладної компанії. Підприємство подякувало Раді за допомогу: «Висловлюємо щиру вдячність команді РБО за оперативну, якісну, ґрунтовну та професійну роботу у розгляді нашої скарги. Завдяки вашій допомозі ми змогли в досудовій інстанції відстояти свої законні права та зосередитись на веденні бізнесу, а не витрачати час і кошти на судові справи». Справу успішно закрито.