Новини

Оподаткування КІК: депутати хочуть відтермінувати дію деяких положень Закону № 466

11.09.2020 / 08:20

07.09.2020 р. у Верховній Раді зареєстровано проєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» (законопроєкт № 4065)

Метою законопроєкту є впровадження прозорих і деталізованих механізмів реалізації положень щодо обмежень, запроваджених для запобігання ухиленню від оподаткування; визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, а також надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об'єктів оподаткування (з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням у світі COVID-19).

Законопроєктом пропонується:

Уточнити обставини при яких контрольовані операції не мають ділової мети, при цьому обов’язок доведення таких обставин покладається на контролюючий орган;

Визначити види коригувань у зв’язку із проведенням операцій з нерезидентами, що не мають ділової мети як по контрольованих так і по неконтрольованих операціях. У разі проведення таких коригувань інші коригування передбачені розділом ІІІ ПКУ не здійснюються.

Запровадити перехідні положення щодо оподаткування нерезидентів, через їх постійні представництва;

Уточнити норми по «тонкій» капіталізації;

Відстрочити оподаткування контрольованих іноземних компаній з 2022 року тощо.