Новини

ТЦУ-звітування у розрізі країн: Україна переймає досвід Німеччини

11.09.2020 / 14:00

Протягом 1 — 3 вересня 2020 року відбувся третій триденний практичний семінар та обговорення в он-лайн форматі з робочою групою Мінфіну та ДПС на тему: «Звітування у розрізі країн (Country-by-Country Reporting). Обговорення «Дорожньої мапи» на прикладі Німеччини для імплементації Звітування у розрізі країн (CbCR) та СRS-стандарту. Практичні приклади Процедур взаємного узгодження (МАР) та їх обговорення».

Зазначений захід був організований проєктом «Ефективне управління державними фінансами III», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, на прохання Міністерства фінансів та ДПС України.

Німецькі експерти-практики у сфері податкового звітування між країнами/автоматичного обміну інформацією, процедур взаємного узгодження та ТЦУ – пані Ольга Ассебург-Вітфельдт і пан Арно Нойманн з Федерального центрального податкового відомства (м. Бонн),  презентували міжнародний досвід (ОЕСР, ЄС) та досвід Німеччини українським колегам, а саме, представникам Департаменту міжнародного оподаткування Мінфіну; Управління міжнародного співробітництва Організаційно-розпорядчого департаменту ДПС; Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту ДПС; Центрального Офісу ВПП ДПС та чотирьох  регіональних офісів, ГУ ДПС в м. Києві, ГУ ДПС в Київській області та Управління оперативної підтримки ГУ ДФС м. Києва.

Особливий інтерес українських фахівців викликали питання досвіду Німеччини в імплементації Звітування між країнами (Country-by-Country Reporting) та Спільного стандарту звітності (Common Reporting Standard), а також розгляд практичних прикладів процедур взаємного узгодження, їх застосування в Україні та розробки відповідних положень.

Загалом протягом трьох днів презентації матеріалу та робочого обговорення в он-лайн режимі німецькі експерти разом з українськими колегами розглянули наступні питання:

• Дорожня мапа на прикладі Німеччини з впровадження Звітування у розрізі країн (Country-by-Country-Reporting);

• Дорожня мапа на прикладі Німеччини з впровадження CRS-стандарту (Common Reporting Standard);

• Розгляд практичних кейсів по Процедурі взаємного узгодження (МАР).

Все це дозволило представникам Міністерства фінансів, ДПС та ДФС набути додатковий досвід з подальшої імплементації плану BEPS, в першу чергу в сфері звітування між країнами, спільного стандарту звітності та застосування процедур взаємного узгодження, ознайомитись з відповідними прикладами Німеччини та ОЕСР, а також подискутувати власні проблемні питання. Крім того, вони зможуть використовувати отримані знання в своїй подальшій роботі при розробці відповідних планів-дій, податкової політики, змін в законодавство і положень, при адмініструванні в вище згаданих сферах та вирішити низку проблемних питань.