Новини

Ризиковий податковий кредит: на Запоріжжі ліквідували схему ухилення від сплати податків на 3,7 мільйона гривень

13.09.2020 / 10:00

Державна податкова служба України повідомляє, що запорізькі податківці попередили черговий факт розповсюдження підприємством ризикового податкового кредиту. 

Так, до поля зору податківців потрапила діяльність одного з підприємств, яке змінило керівника, засновника та місце реєстрації, «переїхавши» з Київщини до Запоріжжя. 

До зазначених змін підприємство імпортувало ліки, які в подальшому продавало реальним суб'єктам господарювання. Підприємство сплачувало податки — лише за останні 12 місяців до бюджету було сплачено 2,3 млн гривень податку на додану вартість, що надавало можливість безперешкодно реєструвати податкові накладні в єдиному реєстрі. 

Однак з приходом нового керівництва замість реалізації імпортних медикаментів підприємство почало торгувати помідорами, олією, прутками, а також надавати електромонтажні послуги. При чому за більшістю товарних позицій продаж відбувався без фактичної закупівлі. До того ж, як з'ясувалося, підприємство за юридичною адресою не знаходилося. Натомість у липні воно зареєструвало у ЄРПН податкові накладні на суму ПДВ 5,2 млн грн, не дивлячись на присвоєння ознаки ризиковості. 

З метою оперативного відпрацювання розповсюдження ризикового податкового кредиту фахівці податкової служби регіону направили інформацію до колег з регіонів, центрального апарату ДПС та фіскальної служби Запорізької області. 

У результаті відпрацювання платнику було анульовано свідоцтво ПДВ. Схему ухилення від оподаткування на загальну суму 3,7 млн грн припинено. Крім того, у серпні за матеріалами слідчих ГУ ДФС у Запорізькій області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за частиною першою ст. 205-1 КК України.