Новини

Для визнання безповоротної фінансової допомоги слід з’ясувати, чи відбулось фактичне збільшення активів такого платника податків без постачання певних товарів

22.09.2020 / 09:00

Контролюючий орган наполягав, що ТОВ не поставлялось швейне обладнання на адресу контр­агентів. Тому отримані від цих підприємств грошові кошти слід вважати безповоротною фінансовою допомогою. Натомість товар, вказаний у формально складених первинних документах, насправді було відвантажено невідомим покупцям через інтернет-сайт.

ТОВ (позивач) такі обставини заперечує та вважає, що надані ним до перевірки та до матеріалів справи первинні документи повною мірою підтверджують реальність спірних господарських операцій.

На думку Верховного Суду, для віднесення отриманих сум до безповоротної фінансової допомоги слід з’ясувати, чи відбулось фактичне збільшення активів такого платника податків за рахунок надходження коштів від іншої особи без надання/постачання певних товарів, робіт, послуг, або навпаки — за рахунок надходження товарів, робіт, послуг без відповідної їх оплати.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання