Новини

ТЦУ: податківці про новації у накладенні штрафних санкцій

21.09.2020 / 17:30

ГУ ДПС у Полтавській області звертає увагу платників податків на зміни та доповнення, які були прийняті Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX в частині трансфертного ціноутворення (далі — ТЦ). 

Законом № 466 внесені зміни для урегулювання актуальних питань трансфертного ціноутворення, зокрема, щодо штрафних санкцій. 

Зміни та розширення до пунктів 120.3 — 120.6 ст. 120 ПКУ переважно викликані запровадженням у вітчизняні правила ТЦ двох додаткових рівнів документації з ТЦ, повідомлень про участь у МГК, що є необхідною умовою встановлення дієвих механізмів понесення відповідальності у разі порушення платниками податків відповідних норм п.39.4 ст. 39 ПКУ. 

У цілому такі зміни стосуються: 

поширення штрафів на випадки: неподання, у тому числі неподання після спливу 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати штрафу, або несвоєчасного подання платниками податків, які здійснюють КО, у порядку, встановленому податковим законодавством, глобальної документації з ТЦ (майстер-файлу), звіту у розрізі країн МГК, повідомлення про участь у МГК; 

запровадження штрафу за неповне відображення у звіті у розрізі країн МГК суми доходу (виручки) учасника МГК; 

запровадження штрафу за надання недостовірної інформації у повідомленні про участь у МГК та/або у звіті у розрізі країни МГК. 

Крім цього, зменшено штраф за неподання уточнюючого звіту про КО та штраф на суму КО, щодо яких не була подана документація з ТЦ (локальний файл) та додаткова інформація (обґрунтування) на запит з додатковою вимогою до такої документації.