Новини

Систематичний збитковий продаж продукції, який призводить до виникнення формальних підстав для відшкодування з бюджету ПДВ, не може бути визнано економічно виправданим

23.09.2020 / 08:45

За висновками податкового органу позивачем було безпідставно сформовано податковий кредит по неприбуткових операціях, які мали місце у періоді, що перевірявся, а саме здійснено реалізацію продукції власного виробництва за ціною нижче її виробництва. Неприбуткові операції не відповідають меті господарської діяльності, яка полягає в одержанні прибутку. Це, на думку ДПС, виключає право платника на віднесення сум ПДВ, які сплачені у вартості товару, що використаний у виготовленні кінцевої продукції, до складу податкового кредиту.

Верховний Суд переконаний, що можливість врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування у результатах наступних податкових періодів свідчить про те, що податкове законодавство допускає нерентабельність окремих господарських операцій та не тягне обов’язкове виключення витрат за такими операціями з податкового обліку платника.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання