Новини

Приховування трудових відносин: за роботу «стажистів» суші-бар оштрафовано більш ніж на 94 тисячі гривень

24.09.2020 / 16:00

Інспекційне відвідування з питань виявлення неоформлених працівників проведено в одному із суші-барів, розташованому в центрі Львова. Під час перевірки інспектори праці виявили двох стажистів, які виконували трудові функції бармен-касира та офіціанта.

Жодних документів, які б свідчили про правомірне стажування чи легальне працевлаштування зазначених осіб під час перевірки не представлено. Разом з тим, провівши аналіз інформації, отриманої в межах відвідування та під час підготовки до його проведення, інспектори праці прийшли до висновку, що роботодавець за так званим стажуванням приховує саме трудові відносини.

Відтак за результатами проведеного заходу державного контролю керівнику внесено обов’язковий до виконання припис на усунення порушень та складено протокол про вчинення адміністративного порушення за частиною третьою ст. 41 КУпАП. Разом з тим, на підставі абзацу 2 частини другої ст. 265 Кодексу законів про працю України суб’єкт господарювання оштрафовано на суму 94 460 грн.

ГУ Держпраці у Львівській області звертає увагу: законодавством про працю взагалі не передбачено права роботодавця приймати працівника на стажування, особливо на безоплатне. При цьому, якщо роботодавець бажає пересвідчитися у належних професійних якостях працівника, трудовим договором може бути обумовлено встановлення випробувального строку.

Стажування може вважатися правомірним лише у тому випадку, якщо воно проводиться у спосіб та порядок, визначений законом.  А саме: ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено проходження стажування студентами вищих та учнями професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час. При цьому про проходження такого стажування роботодавцем вноситься запис до трудової книжки.