Новини

Щотижневий огляд ІПК

25.09.2020 / 09:32
Огляд підготувала Людмила ШЕВЧУК, консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування

ПДВ

Доходи ІСІ у вигляді роялті

ДПС України повідомила, що у разі, якщо умовами ліцензійного договору передбачено надання отримувачу (покупцю) права на використання об’єкта права інтелектуальної власності (у тому числі торговельної марки) без можливості його продажу або здійснення відчуження в інший спосіб, то отримання постачальником платежу від отримувача (покупця) як винагороди за надання такого права на використання торговельної марки для цілей оподаткування ПДВ визначається як роялті та відповідно така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ.

/ІПК від 01.09.2020 р. № 3652/ІПК/99-00-05-05-02-06/

Отримання грантових коштів на безповоротній основі

ДПС України стверджує, що товари і послуги, придбані в Україні або імпортовані в Україну, які фінансуються відповідно до грантових договорів або контрактів, укладених для реалізації заходів у рамках угоди між урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом, звільняються від митних зборів, імпортних мит та інших податкових платежів, у тому числі ПДВ, які застосовуються в Україні.

Отже, операція із отримання платником безпосередньо грантових коштів на безповоротній основі на власний банківський рахунок не є об’єктом оподаткування ПДВ та у податковій звітності з ПДВ не відображається, оскільки такі кошти не є оплатою вартості товарів/послуг.

/ІПК від 01.09.2020 р. № 3656/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Зазначення коду УКТ ЗЕД при реалізації імпортних електромобілів

Підприємство повідомило, що є офіційним дистриб’ютором автомобілів певних торговельних марок в Україні та здійснює ввезення автомобілів (у тому числі електромобілів) на митну територію України у митному режимі імпорту. Надалі підприємство реалізує такі автомобілі своїм офіційним дилерам, які, у свою чергу, продають їх кінцевим споживачам (фізичним та юридичним особам). Чи звільняються такі операції від оподаткування ПДВ та який код УКТ ЗЕД зазначати в ПН?

ДПС України пояснила, що режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений п. 64 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, поширюється, зокрема на операції з постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених винятково електричними двигунами (одним чи кількома), що класифікуються у товарних підкатегоріях 8703 80 10 10 і 8703 80 90 10 згідно з УКТ ЗЕД.

При цьому у разі здійснення з 03.07.2020 р. операції з постачання на митній території України таких транспортних засобів, придбаних на митній території України або ввезених на митну територію України до 02.07.2020 р. (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 р.), що був вказаний у митній декларації, оформленій при їх ввезенні на митну територію України, або у податковій накладній, отриманій від постачальника при придбанні таких транспортних засобів.

/ІПК від 01.09.2020 р. № 3658/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання