Новини

Форма № 20-ОПП: ризики та наслідки неподання інформації про об’єкти оподаткування

25.09.2020 / 14:20

Фахівці ГУ ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом МФУ від 09.12.2011 р. № 1588, шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП. 

Слід знати, повідомлення за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 63.3 ст. 63 ПКУ). 

У разі закриття відокремленого підрозділу такий відокремлений підрозділ подає до контролюючого органу повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про закриття об’єктів оподаткування, а юридична особа — повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про відкриття об’єктів оподаткування, що не припиняються із закриттям відокремленого підрозділу (п. 8.2 розділу VIIІ Порядку № 1588). 

Так само подаються повідомлення і у разі передачі об’єкта відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи або якщо внаслідок організаційних чи інших змін об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу. 

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі (п. 8.4 розділу VIIІ Порядку № 1588). 

Відомості, зазначені в повідомленні за формою № 20-ОПП, вносяться контролюючим органом до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб: 

  • не пізніше наступного дня після отримання повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі; 
  • не пізніше 10 робочих днів від дня надходження до контролюючого органу в паперовій формі повідомлення за формою № 20-ОПП. 

У податковій службі Буковини наголошують, платники податків можуть переглянути інформацію про об’єкти оподаткування в приватній частині Електронного кабінету. Та нагадують, порядок заповнення форми № 20-ОПП, визначений Пам’яткою для заповнення розділу 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (Додаток 10 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 р. № 1588).

https://cv.tax.gov.ua/data/material/000/340/433399/Slayd1.JPG

https://cv.tax.gov.ua/data/material/000/340/433399/Slayd2.JPG