Новини

ПРРО: інформаційні та методологічні матеріали

28.09.2020 / 18:23
ПРРО:  інформаційні та методологічні матеріали

Коли і кому необхідно застосовувати ПРРО

Перший етап — з 01.08.2020 р. до застосування ПРРО можуть перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання, які:

  • до цього застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов’язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад інтернет-торгівля;
  • до цього не застосовували класичні РРО, але досягли обсягів або розпочали діяльність, за яких застосування реєстраторів є обов’язковим, і обрали для застосування не класичний, а програмний РРО;
  • учасники платіжних систем, які застосовують програмно-технічні комплекси самообслуговування з приймання готівки для подальшого її переказу, які до цього мали вже застосовувати РРО і для яких з 1 серпня будуть посилені вимоги  та встановлено, що використання ПТКС, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим РРО та/або ПРРО), забороняється.

Законодавством не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання поряд із класичним  РРО програмного реєстратора розрахункових операцій.

Тобто суб’єкт господарювання самостійно з урахуванням власних потреб обирає вид РРО (програмний та/або апаратний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями.

Звертаємо увагу, що у разі якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Другий етап — з 01.01.2021 р., коли буде розширено перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим та запроваджено механізм кешбек.

Третій етап — з 01.04.2021 р., коли використання РРО стане обов’язковим для фізичних осіб — підприємців, які є платниками єдиного податку другої — четвертої груп незалежно від видів діяльності.

РРО та/або ПРРО не потрібно використовувати спрощенцям першої групи, а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання