Новини

Зменшення мита: як Україна може стати новим хабом для переробки скандинавської риби?

01.10.2020 / 08:30

В Україні відкрилися нові можливості для бізнесу, а найбільше переваг отримають імпортери норвезької та ісландської риби.

«У п’ятницю, 18 вересня, ми нарешті отримали від української влади підтвердження про можливість кумуляції між Україною та країнами ЄС та ЄАВТ. Дякуємо пану Тарасу Качці за таку чудову новину для бізнесу!» – коментує співголова Митного комітету ЄБА, партнер First Chair Legal Олег Кириєвський.

Діагональна кумуляція – процедура, за якої сировина, що походить із країн ЄС чи ЄАВТ і переробляється в Україні, набуває українського походження. Згодом готову продукцію можна експортувати до країн ЄС чи ЄАВТ.

Чому це вигідно нам та як  Україна стане хабом для переробки норвезької риби?

Основна перевага – це зменшення мит.

Розповімо на прикладі норвезької скумбрії. Для експорту сирої риби із Норвегії напряму до ЄС мито складає 20 %. У той час як до України її можна експортувати із складом мита у 0 %. Згодом перероблену в Україні продукцію можна експортувати до ЄС чи ЄАВТ із сплатою мита знову у 0 %.

Таким самим прикладом може бути і риба з Ісландії. Знову ж таки мито при експорті скумбрії з Ісландії в ЄС – 20 %. В Україну і в подальшому перероблена з України в ЄС риба експортуватиметься під 0 %.

Тож враховуючи те, що ці дві країни є найбільшими імпортерами риби у світі, Україна може стати чудовою платформою для переробки скандинавської риби.

До речі, за 2020 рік до Польщі імпортовано риби більше, ніж на 215 млн доларів. В Україні ж ця сума становить 130 млн доларів. Схоже на можливість стати чи не найбільшими конкурентами та збільшити імпортний оборот України на 85 млн доларів, а можливо й більше, чи не так?

Більше про діагональну кумуляцію читайте на сайті ЄБА: https://eba.com.ua/za-initsiatyvy-eba-ukrayina-daye-zelene-svitlo-diagonalnij-kumulyatsiyi/