Новини

Факсиміле в договірних взаємовідносинах: які вимоги для використання?

01.10.2020 / 09:29

Олег НІКІТІН, адвокат ID Legal Group

Більшість суб’єктів господарювання вважає, що норми ЦКУ безперешкодно дозволяють використовувати їм факсиміле замість власноручного підпису особи на первинних документах.

Однак норми ЦКУ надають лише право на використання факсиміле, а реалізація цього права, тобто особливості використання у певних господарських зобов’язаннях, повинні визначатися обома сторонами в укладеному ними договорі або додатковій угоді до нього.

Тому визначальною умовою такого використання факсиміле, встановленою ЦКУ, є наявність в договорі або додатковій угоді до нього зразків аналога особистого власноручного підпису кожної із осіб, яка укладає договір або додаткову угоду до нього, — посадових осіб суб’єктів господарювання або їх представників.

Така вимога ЦКУ тісно пов’язана із вимогами, установленими нормами Закону про бухоблік, які визначають, що одним із обов’язкових реквізитів первинного документа є: або особистий власноручний підпис особи, або інші дані, до яких відноситься і факсиміле, за допомогою яких можливо встановити ідентифікацію особи, яка проводила певну господарську операцію.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання