Новини

Підсумки тижня

02.10.2020 / 11:47

Огляд підготувала Вікторія Алексєєваконсультант з питань оподаткування

Великі платники податків: ДПС затвердила Реєстр на 2021 рік 

Наказом від 25.09.2020 р.  № 520 ДПС затвердила Реєстр великих платників податків на 2021 рік. До Реєстру включили 1375 підприємств. Отже, порівняно із поточним роком об’єм Реєстру суттєво зменшено, адже Реєстр-2020 у різні періоди налічував 1629 — 1660 великих платників податків.

Такі коригування пояснюються тим,  що на законодавчому рівні прийнято рішення щодо зміни критеріїв віднесення платників податків до категорії великих. Так, наразі  ПКУ передбачено, що великий платник податків — це, зокрема, юридична особа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 млн ­євро, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Держбюджету (крім митних платежів) за такий самий період перевищує еквівалент 1,5 млн євро (раніше — 1 млн євро).

Включення підприємств до Реєстру на 2021 рік відбулося саме  за оновленими критеріями, а відтак при здійсненні заходів з податкового планування на майбутній рік підприємство вже сьогодні може визначитися із потенційним місцем обліку і податкового супроводження в органах ДПС.

У разі включення платника податків до Реєстру на нього поширюються особливості, визначені ПКУ для великих платників податків. Перевірити наявність підприємства в Реєстрі можна тут.

ДПС як єдина юридична особа: уряд прийняв важливі рішення для реалізації концепції 

Кабмін прийняв низку рішень для забезпечення функціонування ДПС та Держмитслужби у форматі двох єдиних юридичних осіб.

Концепція єдиної юридичної особи є загальноприйнятою європейською практикою, яка реалізується в Україні відповідно до раніше прийнятих законів, а також на виконання домовленостей з МВФ, а саме:

  • ліквідувати територіальні органи ДПС як окремі юридичні особи публічного права та утворити відокремлені підрозділи ДПС (без статусу юридичних осіб);
  • реорганізувати територіальні органи як окремі юридичні особи публічного права  у відокремлені підрозділи Держмитслужби (митниці).

Експерти відзначають такі позитивні аспекти функціонування Держмитслужби та ДПС за моделлю єдиної юридичної особи:

  • посилення інституційної спроможності Держмитслужби та ДПС;
  • відновлення управлінської вертикалі, яка була втрачена під час функціонування ДФС;
  • оптимізація адміністративних, кадрових та інших ресурсів для посилення безпекової функції держави, а саме: вдосконалення системи аналізу ризиків, розробка нових ІТ-рішень;
  • оновлення кадрового потенціалу через впровадження програми оцінки персоналу з кваліфікації та благонадійності;
  • створення єдиного підходу до системи добору кадрів, системи стратегічного управління, інформаційної політики, формування ефективної комунікації у сфері боротьби з корупцією.

Очікується, що створення єдиної юридичної особи для кожної з цих служб дозволить запровадити ефективні організаційні структури цих Служб, побудовані за функціональним принципом, а також впроваджувати нові електронні сервіси, що приведе до зниження часових та грошових витрат для доброчесного бізнесу.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання