Новини

Бюро економічної безпеки: бізнес вимагає доопрацювати концепцію

02.10.2020 / 11:40

Комітетом ВРУ з питань фінансової, податкової та митної політики було розглянуто та схвалено правки до законопроєкту № 3087-д щодо Бюро економічної безпеки задля винесення його на голосування в другому читанні.

Водночас Європейська Бізнес Асоціація наголосила на необхідності доопрацювання концепції створення нового органу з розслідування економічних злочинів. На переконання бізнесу, норми законопроєкту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на суб’єктів господарювання.  

Народні депутати погодились з необхідністю прибрати з проєкту закону статті щодо змін в Кримінальний та кримінально-процесуальний кодекси України, які стосуються відшкодування ПДВ. На думку експертів, такі законодавчі зміни дозволяли б порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки, що є неприпустимим. Адже податкове законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження ППР, прийнятих на підставі акта перевірки. Тому факти, зазначені в ньому, не можуть вважатись встановленими до моменту проходження всіх процедур оскарження.

До того ж, запропоновані зміни до Кримінального кодексу занадто  широко трактують дії платників податків щодо «надання завідомо неправдивих відомостей» з боку слідчих органів та залишають великий простір для державних органів щодо можливих зловживань владними повноваженнями та здійснення тиску на платників податків.

Попередня редакція  законопроєкту дозволяла розпочати кримінальне переслідування керівництва компанії лише на підставі факту подання заяви на відшкодування ПДВ та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку по суті.