Новини

Судова практика: оскільки контрагенти, які надавали послуги із перевезення, не мали у власності чи в оренді транспортних засобів та відповідної ліцензії, ці чинники спростовують доводи про реальність отриманих послуг перевезень

06.10.2020 / 12:00

Як убачається з матеріалів справи позивач з метою надання послуг з охорони для транспортування персоналу до місць виконання договірних зобов’язань уклав однотипні договори про надання послуг транспортного перевезення з низкою ТОВ. На виконання вказаних угод позивачем з кожним суб’єктом господарювання були складені також однотипні заявки/наряди та акти виконаних робіт.

Але Верховний Суд зазначив, що такі документи не містять належних обставин існування правовідносин позивача із контрагентами-перевізниками. До такого висновку його підштовхнули приписи Закону України від 05.04.2001 р. № 2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі — Закон № 2344). У ньому послуга з перевезення пасажирів чи вантажів передбачає перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами на договірних умовах із замовником послуги за плату. Автомобільним перевізником та автомобільним самозайнятим перевізником, які здійснюють перевезення пасажирів на договірних умовах, є суб’єкти господарювання, які за вимогами законодавства та одержаної ліцензії надають послуги за договором перевезення пасажирів транспортним засобом, що використовується ними на законних підставах.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання