Новини

Передача права на фінансовий лізинг іншій особі: які ПДВ-наслідки?

07.10.2020 / 09:00

Підприємство (платник ПДВ) повідомило, що уклало договір передачі права на фінансовий лізинг іншій особі (платнику ПДВ), яка має виплачувати заборгованість за договором фінансового лізингу, на користь підприємства. Які ПДВ-наслідки такої операції?

ДПС України роз’яснила, що оскільки після переведення боргу первинним боржником (платником ПДВ — лізингоотримувачем) на нового боржника (платника ПДВ — лізингоотримувача) оплата кредитору (платнику ПДВ — лізингодавцю) за об’єкт фінансового лізингу здійснюватиметься новим боржником (платником ПДВ — лізингоотримувачем), а не первинним боржником (платником ПДВ — лізингоотримувачем), підстави для коригування податкових зобов’язань з ПДВ та, відповідно, складання кредитором (платником ПДВ — лізингодавцем) розрахунку коригування до податкової накладної, складеної за операцією з передачі об’єкта фінансової оренди (лізингу) у користування первинному боржнику (платнику ПДВ — лізингоотримувачу), відсутні, оскільки не виникає жодної з обставин, визначених у п. 192.1 ст. 192 ПКУ.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання