Новини

Операції з інвестиційними активами: Україна змінює правила оподаткування прибутків

08.10.2020 / 09:05

Ірина ПАНФІЛОВА, менеджер департаменту податків та права Baker Tilly

Спочатку планувалося, що Закон України від 14.07.2020 р. № 786 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців» стосуватиметься винятково норм, що покращують функціонування електронного кабінету та скасовують Книги обліку у ФОП та самозайнятих осіб (судячи із законопроєкту № 2524). Проте, як часто буває, на шляху життєдіяльності законопроєкту та його перетворення в діючий Закон зміст законопроєкту змінюється, і в цьому випадку — до невпізнання.

Поки законопроєкт проходив етапи голосування та підписання, до його тексту було внесено зміни і щодо податку на прибуток, і ПДВ, і акцизу, і оподаткування доходів нерезидентів, і багато інших норм, з якими варто окремо ознайомитись.

Сьогодні ми хочемо звернути увагу на норми, які стосуються оподаткування доходів нерезидентів в Україні і які протягом останніх місяців зазнали змін вже вдруге.

Законом № 466 (славнозвісний законопроєкт № 1210) до ПКУ було внесено суттєві зміни в частині оподаткування доходів нерезидентів від продажу інвестиційних активів. Проте, знову ж таки, на шляху голосування та підписання законопроєкту № 1210 його зміст було підкориговано таким чином, що в діючій редакції Закону № 466 формально було вилучено з-під оподаткування доходи нерезидента, отримані від іншого нерезидента, у вигляді прибутку від відчуження акцій/корпоративних прав українських юридичних осіб. У результаті чого з 01.07.2020 р. в Україні підлягали оподаткуванню доходи нерезидента, отримані від іншого нерезидента, у вигляді прибутку від відчуження акцій/корпоративних прав іноземних юридичних осіб за умови формування їх вартості більше ніж на 50 % за рахунок часток в українській компанії, які, у свою чергу, більше ніж на 50 % отримують свою вартість за рахунок нерухомості, розташованої в Україні.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання