Новини

Судово-економічна експертиза без первинних документів: чи допустима вона у податковому кримінальному провадженні?

13.10.2020 / 15:36

Микита ЗАДОРОЖНИЙ, адвокат ID Legal Group

Одну з минулих публікацій було присвячено питанню про те, які експертизи можуть бути призначені та проведені у податковому кримінальному провадженні. Одна з них — судово-економічна і саме про неї, а точніше про один із найголовніших аспектів її проведення йтиметься у цій публікації.

У розумінні пересічного громадянина, який сформував своє бачення про розслідування кримінальних справ на підставі популярних серіалів, експертиза — це таїнство, яке не маючи нічого може розповісти про все. Однак це не так. Проведення експертизи — суворо регламентована процедура, використовуючи яку експерт (особа, яка володіє необхідними знаннями в тій чи іншій галузі) надає свої висновки з тих чи інших питань. При цьому для надання висновків експерт повинен мати з чим «працювати»: ті чи інші відомості, які він не може отримати з будь-якого джерела, а лише з того, яке передбачено для отримання ним інформації.

Усі ці правила, обмеження, вказівки містяться у відповідних методиках, використовуючи які експерти можуть надавати свої висновки.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання