Новини

Використання праці п’ятнадцятьох неоформлених працівників: який штраф доведеться сплатити?

16.10.2020 / 10:30

ГУ Держпраці у Хмельницькій області повідомило про наслідки неналежного оформлення працівників, в результаті чого власника швейного цеху оштрафовано.

Керівництвом Управління Держпраці у Хмельницькій області на підставі акта інспекційного відвідування винесено постанову про накладення штрафу на власника швейного цеху у розмірі 708 450 гривень за використання праці п’ятнадцятьох офіційно неоформлених працівників.

Під час інспектування встановлено, що під час здійснення підприємницької діяльності з виробництва одягу, у різні періоди, використовувалася праця 15 осіб належним чином не оформлених.  Відповідно повідомлення про прийняття на роботу працівників до контролюючих органів не подавались, трудові договори не укладались, податки з отриманої заробітної плати не нараховувались та не перераховувались.

Керуючись статтею 265 Кодексу законів про працю України за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати встановленої на момент проведення інспекційного відвідування та виявлення порушення.

Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України «у разі сплати юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, яка використовує найману працю, 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, передбаченого цією статтею, така постанова вважається виконаною».

Зокрема, підприємця попереджено, що  вразі сплати 50 % розміру штрафу, що становить 354 225 гривень впродовж 10 банківських днів з дня вручення, постанова вважатиметься виконаною.