Новини

ПДВ-квест: який порядок обов’язкової реєстрації платником ПДВ?

19.10.2020 / 13:20

Сподіваємося, що всі бухгалтери не забувають про необхідність контролю за досягненням порогу обороту, при якому їх суб’єкти господарювання зобов’язані стати платниками ПДВ. Адже цей «знаменний» момент може настати раптово як для бухгалтера, так і для власника бізнесу.

Тому нагадаємо, коли ж така реєстрація обов’язкова — якщо загальна сума від здійснення операцій, які за ПКУ підлягають оподаткуванню ПДВ, за останні 12 календарних місяців перевищив 1 млн грн (без урахування ПДВ) (п. 181.1 ст. 181 ПКУ). До оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ 20 %, ставкою 7 %, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Отже, якщо протягом 12 календарних місяців (включаючи поточний) оборот перевищив 1 млн грн, то не пізніше 10 числа наступного місяця такий суб’єкт господарювання зобов’язаний подати до податкової за місцем реєстрації заяву за формою № 1-ПДВ. Заява подається винятково в електронному вигляді з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Способу подання реєстраційної заяви платника ПДВ особисто до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи за п. 183.7 ст. 183 ПКУ не передбачено.

Відмовити в реєстрації платником ПДВ податковий орган може тільки в певних випадках, зокрема ... 

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання