Новини

Практика Верховного Суду щодо вирішення митних спорів: оподаткування та реалізація повноважень контролюючого органу

20.10.2020 / 11:00

«Специфіка податкових відносин, у яких стикаються приватні та публічні інтереси, зумовлює високий рівень виникнення конфліктів, спірних ситуацій між їх сторонами. І хоча протягом останнього часу влада розвиває концепцію партнерських відносин між суб’єктами таких правовідносин, податкові спори, на жаль, традиційно залишаються досить поширеним явищем», – сказав голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович у вступному слові під час правового практикуму «Податкові та митні спори: юридична доктрина та практика Верховного Суду»який організовано юридичним журналом «Право України» 16 жовтня 2020 року.

Доповідь судді КАС ВС Ігоря Олендера стосувалася практики Верховного Суду щодо вирішення митних спорів. Він зазначив, що ці справи є досить складними, оскільки потребують значних зусиль для збору сторонами доказової бази, її аналізу судами, а також глибокого аналізу норм матеріального права.

Суддя звернув увагу, зокрема, на вирішення спорів щодо оскарження податкових повідомлень-рішень за результатами документальних перевірок дотримання вимог законодавства з питань державної митної справи, спорів щодо оскарження рішень про визначення коду товару та співвідношення правових категорій «митний контроль» та «митне оформлення». Крім цього, Ігор Олендер проаналізував низку судових рішень у митних спорах щодо оподаткування та реалізації повноважень контролюючого органу, а також щодо правового режиму відповідальності при ввезенні транспортного засобу на територію України.

Із презентацією Ігоря Олендера можна ознайомитися тут.