Новини

Реєстрацію платниками єдиного податку та ПДВ хочуть спростити: що пропонують депутати?

23.10.2020 / 11:30

21 жовтня у Верховній Раді за  № 4244  зареєстровано проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо спрощення реєстрації новостворених суб’єктів платниками єдиного податку та податку на додану вартість)».

Законопроектом передбачається внести зміни до Податкового кодексу України щодо:

  • запровадження для новостворених суб’єктів господарювання окремої процедури реєстрації як платником податку на додану вартість на підставі відомостей, які зазначаються у заяві про реєстрацію створення юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи підприємцем (зміни до ст. ст. 182 і 183 ПК України);
  • перенесення механізму перевірки можливості і підстав реєстрації новоствореного суб’єкта господарювання у якості платника податку на додану або платника єдиного податку на етап державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи підприємцем;
  • запровадження єдиної, простої і прозорої процедури реєстрації новостворених суб’єктів господарювання (юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців) та за їх бажанням одночасної реєстрації їх як платників єдиного податку і податку на додану вартість у вигляді заповнення однієї реєстраційної заяви шляхом зазначення відповідних відомостей у заяві про реєстрацію створення юридичної особи або реєстрацію фізичної особи підприємцем (зміни у ст. ст. 182, 183, 294, 298 ПКУ, а у Прикінцевих положеннях – відповідні зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб  підприємців та громадських формувань» (ст. ст. 9, 13, 17, 18, 27 Закону);
  • узгодження дати реєстраціїфізичних осіб  підприємців, які мають намір працювати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності як платники єдиного податку першої або другої групи, із датою набуття ними статусу платників єдиного податку та початком першого податкового (звітного) періоду, а також звільнити їх від сплати єдиного податку за місяць, у якому відбулася державна реєстрація (зміни до ст. 294, 298 ПКУ).