Новини

Реєстрація податкових накладних: податківці відповідають на запитання під час «гарячої лінії»

26.10.2020 / 18:30

У Головному управлінні ДПС у Харківській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участі заступника начальника, Голови комісії з ліквідації Головного управління ДПС у Харківській області Лілії Катеринської.
Одним з питань, що турбує бізнес, залишається робота Системи моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкових накладних/ розрахунку коригування податкових накладних. Саме цій темі був присвячений сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія».
Пропонуємо ознайомитися із декількома запитаннями та відповідями на них.


Питання: що робити, якщо отримано рішення щодо відповідності платника критеріям ризиковості платника податку, зокрема з причини взаємовідносин з контрагентом-постачальником, який здійснює операції з реалізації товарів відмінних від придбання? При цьому платник готовий відмовитися від взаємовідносин з ризиковим контрагентом.

Відповідно до Постанови КМУ від 11.12.2019 р. № 1165 інформація та копії документів щодо невідповідності підприємства критеріям ризиковості платника податку на додану вартість подаються платником до ДПС в електронній формі для розгляду комісією регіонального рівня.

Якщо платник бажає відмовитися від використання схемного податкового кредиту, — це можливо, зокрема, шляхом наданням уточнюючого розрахунку та сплати в бюджет податку на додану вартість.

Питання: що робити, якщо відмовлено в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування за рішеннями комісій регіонального та за результатами адміністративного оскарження - комісією центрального рівня?

Відповідно до Постанови КМУ № 1165 розгляд скарги на рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН здійснюється комісією центрального рівня за участю уповноваженої особи Мінфіну. Не підлягають адміністративному оскарженню рішення комісії регіонального рівня, оскаржені платником у судовому порядку.

Рішення комісії центрального рівня не підлягає адміністративному оскарженню та може бути оскаржено в судовому порядку у строки, визначені ст. 56 Кодексу.