Новини

Проценти за позикою від нерезидента: Мінфін про оподаткування виплат по євробондам у разі зміни позичальника (кредитора)

26.10.2020 / 15:13

Віктор ОВЧАРЕНКО, заступник директора Департаменту податкової політики — начальник Управління прямих податків МФУ, 
та Олена МАРКЕВИЧ, начальник відділу податку на прибуток підприємств Управління прямих податків МФУ

У зв’язку з надходженням запитів від платників податків ДПС звернулась до Мінфіну із запитом для отримання роз’яснення порядку оподаткування процентів за позикою, залученою від нерезидента, на умовах, визначених пп. 141.4.11 ст. 141, пунктами 46, 47 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, у разі зміни позичальника (кредитора), оскільки зазначені положення ПКУ прямо не передбачають, на користь саме якого нерезидента сплачуються проценти за позикою, — нерезидента, який фактично надав таку позику, чи нерезидента, який має право на отримання таких процентів у разі зміни позичальника (кредитора).

Випадки, за яких відбувається зміна позичальника (кредитора), можуть бути пов’язані, зокрема, з ліквідацією, реорганізацією такого позичальника або здійсненням ним операцій з переуступки прав вимоги боргу новому кредитору.

Слід зазначити, що зміни до ПКУ в частині оподаткування доходів нерезидентів у вигляді процентів, які сплачуються резидентами за користування позиками або фінансовими кредитами, були внесені, зокрема, Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі — Закон № 1797).

Так, положеннями Закону № 1797 п. 141.4 ст. 141 ПКУ доповнено новим пп. 141.4.11, яким визначається, що доходи нерезидентів у вигляді процентів за позиками або фінансовими кредитами, наданими резидентам, оподатковуються за ставкою в розмірі 5 % у джерела виплати таких доходів та за рахунок таких доходів з одночасним дотриманням зазначених у цьому пункті умов.

Крім того, Законом № 1797 підрозділ 4 розділу ХХ ПКУ було доповнено новими пунктами 46 та 47.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання