Новини

Не всі ліцензійні платежі є роялті: як статус платежу впливає на оподаткування?

29.10.2020 / 14:48

На практиці часто маємо справу з ситуацією, коли платники по-різному оцінюють податкові наслідки у разі виплати ліцензійних платежів на користь нерезидента за використання програмного забезпечення. І якщо з ПДВ та податком на прибуток питання більш-менш врегульоване, то з податком на репатріацію не все так однозначно.

За загальним визначенням цивільного законодавства в Україні платежі за використання об’єкта права інтелектуальної власності на підставі ліцензійного договору вважаються роялті. В свою чергу, комп’ютерні програми є об’єктом права інтелектуальної власності.

Ці платежі і за ПКУ також вважаються роялті. Але є винятки, на які варто звернути особливу увагу, коли йдеться про платежі на користь нерезидента.

Статтею 14 ПКУ встановлено, що роялті — будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, у тому числі комп’ютерні програми.

Загальне визначення поняття «роялті» в ПКУ збігається з визначенням, яке наведене у бухгалтерських стандартах і використовується для цілей бухгалтерського обліку.

Але в ПКУ наведений перелік платежів, які не вважаються роялті, а саме платежі, отримані:

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання