Новини

Підсумки тижня

30.10.2020 / 11:12

Огляд підготувала Юлія ГАНИЧ, консультант з питань оподаткування

Олексій Любченко: при реорганізації в єдину юрособу принципово, щоб не було зайвих управлінських ланок  

Голова ДПС  Олексій Любченко розповів про зміни у структурі ДПС у зв’язку з переходом до  єдиної юридичної особи. 

Наразі вже затверджено нову регіональну структуру територіальних органів. Усі обласні управління, Офіс великих платників податків та Інформаційно-довідковий департамент знаходяться на стадії ліквідації як юрособи. 

«Нова структура передбачає 31 територіальний орган, з яких 5 регіональних центрів обслуговування великих платників податків: Київ, Харків, Одеса, Львів, Запоріжжя та Дніпро. Найбільша кад­рова ротація очікує Запоріжжя та Дніпро, а також Львів та Одесу. По Києву та Харкову менше всього питань, глобальних кадрових ротацій поки що немає, принаймні у рамках Офісу великих платників», — зазначив Голова ДПС. 

Олексій Любченко, зокрема, підкреслив, що при реорганізації ДПС в єдину юридичну особу принциповим питанням є відсутність зайвих управлінських ланок. 

Торкнулися зміни і центрального апарату податкової служби. Так, у структурі з’явиться департамент управління ризиками, який займатиметься винятково питаннями ПДВ та податку на прибуток. Буде створено і департамент податкових розслідувань. 

«Це по суті керуюча компанія за п’ятьма регіональними центрами обслуговування великих платників. Її завдання — виявляти схеми та знаходити ухилення. Це буде виключно аналітичний підрозділ, який повністю займатиметься міжнародним оподаткуванням», — розповів Олексій Любченко. 

«Боротьба» з корупцією: НАЗК закриває доступ до Реєстру декларацій на виконання рішення КСУ

На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 р. № 13-р/2020 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 28 жовтня закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій.

Це означає, що державні органи та громадськість більше не мають відкритого цілодобового доступу до електронних декларацій посадовців, а НАЗК припиняє їхню перевірку, зберігання та оприлюднення.

«Це нищівна поразка антикорупційної реформи в Україні. Сподіваємося, що законодавці не ігноруватимуть цю ситуацію, а в України ще буде шанс на державний апарат без корупції», — зазначив Голова НАЗК.

Як наслідок, Конституційний Суд України позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.

Суд фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Оскільки призначення  кандидатів, обраних на посади, зокрема, голів обласних, районних рад та їх заступників, можливе лише після проходження ними спецперевірок.

«Конституційний Суд своїм рішенням не лише знищує антикорупційну систему в Україні, а й паралізує роботу органів місцевого самоврядування та всього державного апарату», — зазначив Голова НАЗК.

Ознайомитися з наказом про закриття Реєстру можна за посиланням

P.s. 30 жовтня було тимчасово відновлено доступ до Реєстру та розблоковано проведення спецперевірок.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання